Izbornik

OGRANAK LAPAD

Ogranak Lapad Narodne knjižnice Grad otvoren je 22. veljače 2018. u zgradi Atlant centra. Nakon 16 godina Ogranak je ponovno u funkciji, čime je obogatio kulturnu ponudu Grada, a građanima omogućio kvalitetniju uslugu i još bolju dostupnost knjižnične građe. Ogranak je prethodno djelovao u montažnom objektu u DOC-u, potom je preseljen u OŠ Lapad gdje je radio do kraja 2001. godine. Fond Ogranka Lapad od 2009. bio je pohranjen u pomoćnoj prostoriji Ogranka Mokošica. Ogranak je smješten na 200 četvornih metara. Sastoji se od tri prostora, raspolaže multimedijalnim prostorom s računalnom učionicom, prostorom za djecu te čitaonicom dnevnog tiska. Fond Ogranka broji 6227 svezaka.

RADNO VRIJEME >

020/441-399
Ul. dr. Ante Starčevića 24
Katarina  Palinić,
Katarina Palinić, knjižničar

PROGRAMI

Dubrovačke knjižnice u Ogranku Lapad tijekom godine organiziraju razne programe za djecu, mlade i odrasle. Programi namijenjeni djeci i mladima čitateljski su klubovi Zumići i Knjigoljupci (nastali u suradnji s Dječjim vrtićima Dubrovnik), Čitateljski klub za mlade, pričaonice, pripovijedanja bajki, susreti s književnicima, natječaj za najljepšu ljubavnu pjesmu „Amor u knjižnici“ te prigodne kreativne i edukativne radionice. Programe namijenjene odraslima čine susreti s književnicima i razne edukativne radionice.

21

listopad 2022

Održana prva radionica o Aspergerovom sindromu u Mjesecu knjige

21

listopad 2022

U okviru ovogodišnje manifestacije Mjeseca hrvatske knjige (17. listopada - 15. studenoga), prva radionica o visokofunkcionirajućem autizmu potaknuta romanom Renate Zlatković "Kao moj brat" (za koji je autorica dobila pohvalu Nagrade „Grigor Vitez“ 2021. za izvrsnu umjetničku obradu i primjereno predstavljanje djeci i mladima složene teme Aspergerova sindroma) održana je u Ogranku Lapad, 20. listopada 2022. godine. Radionicu namijenjenu učenicima 7. i 8. razreda OŠ Mokošica kreirala je i vodila sama spisateljica. Putem kratkog edukativnog filma, ppt prezentacije i trailera za spomenuti roman djeca su upoznala osnovne značajke Aspergerova sindroma, dok su zahvaljujući različitim ciljanim grupnim aktivnostima spoznala dio poteškoća i izazova s kojima se svakodnevno susreću visokofunkcionirajući autisti (npr. neverbalna i verbalna komunikacija, poteškoće s radom koji zahtijeva kreativno razmišljanje i sl.), a  s kojima se ona, kao neurotipične osobe, ne moraju nositi. Druga radionica održat će se 25. listopada 2022., s početkom u 15 sati u Ogranku Lapad (Atlant centar, I.kat).