Izbornik

OGRANAK LAPAD

Ogranak Lapad Narodne knjižnice Grad otvoren je 22. veljače 2018. u zgradi Atlant centra. Nakon 16 godina Ogranak je ponovno u funkciji, čime je obogatio kulturnu ponudu Grada, a građanima omogućio kvalitetniju uslugu i još bolju dostupnost knjižnične građe. Ogranak je prethodno djelovao u montažnom objektu u DOC-u, potom je preseljen u OŠ Lapad gdje je radio do kraja 2001. godine. Fond Ogranka Lapad od 2009. bio je pohranjen u pomoćnoj prostoriji Ogranka Mokošica. Ogranak je smješten na 200 četvornih metara. Sastoji se od tri prostora, raspolaže multimedijalnim prostorom s računalnom učionicom, prostorom za djecu te čitaonicom dnevnog tiska. Fond Ogranka broji 6227 svezaka.

RADNO VRIJEME >

020/441-399
Ul. dr. Ante Starčevića 24
Katarina  Palinić,
Katarina Palinić, knjižničar

PROGRAMI

Dubrovačke knjižnice u Ogranku Lapad tijekom godine organiziraju razne programe za djecu, mlade i odrasle. Programi namijenjeni djeci i mladima čitateljski su klubovi Zumići i Knjigoljupci (nastali u suradnji s Dječjim vrtićima Dubrovnik), Čitateljski klub za mlade, pričaonice, pripovijedanja bajki, susreti s književnicima, natječaj za najljepšu ljubavnu pjesmu „Amor u knjižnici“ te prigodne kreativne i edukativne radionice. Programe namijenjene odraslima čine susreti s književnicima i razne edukativne radionice.

12

ožujak 2024

SURADNJA DJEČJIH VRTIĆA I KNJIŽNICA Održana istraživačko-kreativna radionica „Život jednog oblaka“

12

ožujak 2024

U Ogranku Lapad, 11. ožujka, održana je istraživačko-kreativna radionica „Život jednog oblaka“ nastala u suradnji Dječjih vrtića Dubrovnik i Dubrovačkih knjižnica. Slikovnica „Oblačasta“ Zorana Vakule i Nika Titanika poslužila je kao motivacija za razgovor u kojem su polaznici podijelili sve što su već znali o oblacima, a nakon toga slijedilo je nekoliko zanimljivih pokusa kojima su nešto od toga potvrdili, ali i ponešto novo naučili. U posljednjem dijelu radionice od raznih materijala izrađivali su šarene i vesele oblake koje su ponijeli kući za uspomenu.

Polaznici radionice mogli su i pogledati izložbu „Look Up- Cloud Hunters“  nastalu kao zajednički projekt Znanstvenog piknika i međunarodnog projekta „GLOBE Program Elementay K-4“ nastalu povodom Scientixova međunarodnog natječaja „2022 STEM Discovery Campaign – STEM for All“. U natječaju su sudjelovala djeca vrtićkog i školskog uzrasta od pet do jedanaest godina. Petodnevno natjecanje sastojalo se od promatranja oblaka koristeći „GLOBE Observer“ aplikaciju i fotografiranja zanimljivih primjeraka prema GLOBE metodologiji. U programu je sudjelovalo dvanaest vrtića i škola iz raznih dijelova svijeta, a među njima bila su i djeca iz dubrovačkog vrtića Palčica.